Hirdetés - 2019.01.27.

„Akkor eljönnek napkeletről és napnyugatról, északról és délről, és asztalhoz telepednek Isten országában.”

Lk.13,29

Január 27. – Vasárnap – Vízkereszt utáni 3. vasárnap:

• Istentiszteletünkkel párhuzamosan gyermekistentiszteletet tartunk az ifiteremben.
  • 11 órakor istentisztelet Balatonakaliban.
  • Egyik Istenes versével emlékezünk meg Ady Endre neves költőnk halálának 100. évfordulójáról.
  • A mai napon a kijáratnál elhelyezett külön perselyben gyűjtünk a tragikus budapesti református teológiai kollégiumi tűzeset miatt a károsultak javára.

Január 29. – Kedd:

• 17 órakor bibliaóra a gyülekezeti teremben a böjtidő beköszöntéig Márk evangéliumának elemzésével.

Január 31. – Csütörtök:

• A 18 órai énekkari próba kivételesen elmarad.

Február 1. – Péntek:

• 9 órakor Mama-Baba Kör a Rendelőintézetben.
  • A 16 órai konfirmációs óra elmarad.
  • 17 órakor ifjúsági óra a gyülekezeti teremben.
  • E naptól kerül sor a hagyományos révfülöpi Luther konferenciára az ottani konferenciaközpontban, amelyre várják a jelentkezéseket a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen.

Február 3. – Vasárnap – Vízkereszt utáni 4. vasárnap:

• 9 órakor úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.
  • 11 órakor istentisztelet Felsődörgicsén.
  • Istentiszteleteinken Riczinger Péter teológus hallgatónk végzi az igehirdetés szolgálatát.

Február 4. – Hétfő:

• 10 órakor áhítat a Szociális Alapközpontban.

Február 5. – Kedd:

• 16 órakor istentisztelet a Szívkórházban.

Február 6. – Szerda:

• 14 órától Kemeneshőgyészen lesz egyházmegyei lelkészi munkaközösségi ülésünk (lmk-nk) – így ezen a délutánon csak telefonon tudnak elérni a testvérek.
  • 16.30-kor lesz a református általános iskola beiskolázási programjában a Kálvin-teremben két gyermekpályázat eredményhirdetése, valamint Rojtos Norbert igazgató tájékoztatót ad az iskoláról, amit játékos foglalkozás követ az óvodásoknak az alsós tanító nénik vezetésével.

Február 10. – Vasárnap – Vízkereszt utáni utolsó vasárnap:

• Ezen istentiszteleten megemlékezünk a házasság hetéről és imádsággal gondolunk a házasságokra és a családokra.
  • Istentiszteletünkkel párhuzamosan gyermekistentiszteletet tartunk.
  • Istentiszteletünket követően szeretetvendégséget tartunk – hálásan köszönöm asszonytestvéreim gondoskodó szeretetét az előkészületekben és a sütemények hozásában.

• Asszonytestvéreimnek jelzem, hogy sok konyhai eszközük, tálcájuk, süteménytartójuk vár hazavitelre a konyhánkban.
  • 2019. márcis 1-3 között kerül sor a hagyományos, immár XIII. Evangélikus Népzenei Találkozóra és Kurzusra a balatonszárszói konferenciaközpontban, amelyre várják a népdal, népzene és hagyományőrzés kedvelőit és művelőit. A találkozón lehet hegedűn, brácsán, bőgőn, citerán, kobozon, furulyán tanulni.
  • Nagy örömünkre a múlt vasárnapi jótékonysági esti farsangi koncerten 97.000. Ft. jött be a tetőjavításunk céljaira.
  • Az országos egyház gyülekezeti és missziós osztálya rajz-, illetve videófilm-pályázatot hirdetett meg értékes nyereményekért. Előbbiben 3-6, 7-12 és 13-16 éves korosztályok számára, a videópályázatban pedig 12-15, illetve 16-19 éves korosztályi besorolással. A rajzok bármilyen technikával készülhetnek, a videók pedig maximum 5 percesek lehetnek. Mindkét pályázat témája „Jézus élete Lukács evangéliuma szerint”. Benyújtási határidő: február 28.
  • Megjelent az Evangélikus Élet legfrissebb száma – kapható az iratterjesztésben a kijáratunknál.
  • Pénzügyek:
    • - Kérjük, hogy aki még nem rendezte a tavalyi egyházfenntartói járulékát, közismertebb nevén az egyházadóját, legyen kedves azt befizetni pénztárosainknak vagy a kijáratnál elhelyezett csekken; illetve átutalással vagy állandó havi megbízással a 11748069-20011930 bankszámlaszámra.
  • - Alapítványunk is köszönettel fogad adományokat a 17600138-00621331-00200004 bankszámlaszámra történő átutalással.
  • Kazuáliák:
  • Az elmúlt héten eltemették Székesfehérváron Nagy Imréné, Szentes Edit testvérünket, Ricizngerné Nagy Ildikó nagytiszteletű asszony édesanyját 85. életévében. A lelkészcsalád hálásan köszöni egész gyülekezetünknek az együttérzését, a részvétnyilvánításokat, imádságot és a temetésen való jelenlétet.

Ady Endre: Imádság háború után

Uram, háborúból jövök én,

Mindennek vége, vége:

Békíts ki Magaddal s magammal,

Hiszen Te vagy a Béke.

Nézd: tüzes daganat a szivem
S nincs ami nyugtot adjon.
Csókolj egy csókot a szivemre,
Hogy egy kicsit lohadjon.

Lecsukódtak bús, nagy szemeim
Számára a világnak,
Nincs már nekik látni valójuk,
Csak Téged, Téged látnak.

Két rohanó lábam egykoron
Térdig gázolt a vérben
S most nézd, Uram, nincs nekem lábam,
Csak térdem van, csak térdem.

Nem harcolok és nem csókolok,
Elszáradt már az ajkam,
S száraz karó a két karom már,
Uram, nézz végig rajtam.